Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/htdocs/w0129b92/sasmazsulun.com/inc_connect.php on line 7
Şaşmaz Sülün

PALAVAN TAVUS SÜLÜNÜ (Polyplectron Emphanum )

Tanım: Erkeklerin ibigi oldukça uzundur ve basinin üst kismi boynu gibi benekli metalik yesildir. Gözünün çevresindeki deri parlak kirmizidir ve gözünün altinda beyaz bir leke vardir. Gögsü sirti kaburgalari ve kalçasi arasinda kalan kismi ve kanatlari koyu metalik yesilimsi-mavi ve siyahtir. Butunda beyaz siyah ve kestane rengi sert dalgali çizgiler vardir. Kuyrugunun uç kismi sarimsi bej rengindedir. Disiler erkege göre oldukça ölü renklidir. Ibigi kisadir ve genellikle düz durur. Yüzü gözlerinden bogazina kadar soluk gridir. Tüylerinin geri kalani koyu kahverengidir.

Üreme Zamanları: Martta baslar Agustos"a kadar sürebilir.

Üreme Yaşı: ikinci yilda

Yıllık Yumurta Sayısı: 2-5 sarimsi beyaz yumurta

Kuluçka Süresi: 18-19 gün

Yetiştirme Bilgileri: Oldukça hassastirlar kisin isitilmis bir meskene ihtiyaç duyabilirler. Yavrular yemek yemeyi zor ögrenirler. Yaban hayatta ve kushanelerde disi yavrulara kendi gagasindan yiyecek verir. Içinde canli kurtçuklar ve diger böceklerin bulundugu sig bir kap yavrulari yem yemege özendirir. Kurtçuklarla birlikte vitamin takviyesi yapmaktada yarar vardir. Yetiskin palawanlar dogranmis yesillik ve sebzeleride severler.

0532 286 45 60 - 0543 385 55 65