Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/htdocs/w0129b92/sasmazsulun.com/inc_connect.php on line 7
Şaşmaz Sülün

GRI TAVUS SÜLÜNÜ ( Polyplectron Bicalcaratum )

Tanım: Bailyi ve Bakeri tüm tüyleri itibariyle en gri olanlardir. Bailyinin lekeleri ve benekleri digerlerinden daha koyu beyaz ve açik saridir. Bicalcaratum bu ikisinden daha kahverengidir ve kushanelerde üretilmektedir. Ghigi, bicalcaratum a benzer onun kadar koyu degildir. Göz seklindeki lekelerinin kenarlari gridir. Türleri en küçügü ve en farklisi katsumatae"dir. Tüyleri daha koyudur ve lekeler daha parlaktir. Polyplectron bicalcaratum türleri diger polyplectron türlerde koyu gri, beyaz ve açik sari benekli grimsi kahverengi tüyleri ile ayirt edilirler ve erkeklerin kanat ve sirtindaki göz seklindeki lekeleri metalik mavimsi yesidir. Her bir kuyruk tüyünde kenari eflatun olan iki büyük metalik yesil göz sekli vardir. Disisi erkege göre daha küçük ve donuk renklidir.

Üreme Zamanları: Mart"ta baslar temmuz"a kadar devam eder

Üreme Yaşı: Birinci yil

Yıllık Yumurta Sayısı: 2 yumurtadir. Ancak yumurtalar toplandikça daha fazla yumurta veririler.

Kuluçka Süresi: 21-22 gündür.

Yetiştirme Bilgileri: Bu kuslar genellikle evcillestirilebilirler. Agresif degillerdir. Bir erkekle iki disi çiftlesebilir. Canli yemi diger sülünlere göre daha fazla severler. Yavrular yemek yemeye baslamasinda zorluk çekerler onun için kafese ayni boyda altin veya bantam civcivi koymakta yarar vardir. Canli ve hareket eden besinlerde onlarin yemek yemeye ilgisini arttirir. Yavrular dogal annesi tarafindan büyütüldüklerinde anneler gagasiyla yavrulari beslediginden kafeste beslemede de cimbiz kullanilabilir.

 

 

0532 286 45 60 - 0543 385 55 65